למי בעצם מיועדים שירותי אחסנה?

חברת השפע בה אנו חיים, הביאה לשינויים דרמתיים באורחות חיינו לעומת הדורות הקודמים. שניים מהשינויים המשמעותיים ביותר, הם הזינוק בכמויות הרכוש והעלייה ביכולת וברצון להתנייד ממקום למקום.

שילובם של שתי התופעות הללו יוצר בעיה. לעומת מספר הרהיטים המצומצם שעברו מדור לדור במשפחה בתקופות מוקדמות יותר, הרהיטים, עשרות מכשירי חשמל והמוני הספרים, כלים שונים ועוד, יוצרים יחד מסה עצומה של רכוש שמאלץ אותנו בשלל מקרים למצוא לו פתרון אחסון ראוי. מקרים אלו עשויים להיות המתנה לסיום שיפוץ הדירה, מעבר לזמן מוגבל לחו"ל, או פשוט רצון לפנות קצת מקום בבית אך לשמור על הפריטים היקרים לליבנו. שירותי האחסנה המקצועיים נותנים מענה לצורך זה, ומאפשרים תמורת תשלום אחסון לזמן ארוך או קצר, תוך שמירה על ביטחון רכושכם.

מהם השיקולים בעד ונגד שימוש בשירותי אחסנה?

ברוב המקרים, השימוש בשירותי האחסנה הינו תולדה של צורך או אילוץ. למרות זאת, במידה ויש בידיכם אלטרנטיבה כגון לדחוף את הרהיטים לבית ההורים, לפני שתקבלו החלטה חשוב שתהיו מודעים ליתרונות והחסרונות של שירותים אלו.

היתרונות והחסרונות הבולטים הם:

  • יתרונות: ברוב המקרים, שימוש בשירותי האחסנה בתשלום הינו נוח, ולא כולל אי נוחות כמו אחסון רכושכם בבית של חבר או קרוב משפחה. בנוסף, במידה ואין בידכם אלטרנטיבה זמינה לאחסון חפציכם, שירות זה יאפשר לכם להימנע מהמשך שכירת הדירה הקודמת, או מהתעסקות ממושכת במכירת החפצים.

 

  • חסרונות: לצד היתרונות, לשירותי האחסון בתשלום גם כמה חסרונות. אחד ממנגנוני אבטחת הרכוש הנהוג בחברות העוסקות בתחום, הינו נעילה הרמטית של הרכוש במחסן המושכר. באופן טבעי, לעיתים דווקא סגירה זו מעודדת הצטברות של אבק, עש, ועוד מיני מזיקים אשר עשויים לעשות נזק רב לרכוש המאוחסן. בנוסף, אחסון חפציכם אצל חברה אשר אינכם סומכים עלייה במאה אחוז, עלול ליצור דאגה וחשש לגורל רכושכם.

בנוסף יש לשקול כמובן את המחיר של שירותים אלו. ברוב החברות ישנה אפשרות לשלם לפי מטר רבוע (קוב) של אזור אחסנה, אשר יעלה עשרות שקלים בודדים לחודש, או להשכיר מחסן שלם. מחירי המחסנים הינם תלויים בגודלם ובמשך האחסנה, אך ינועו בין 600 ל900 שקלים לחודש למחסן קטן בנפח 15 עד 20 קוב, ועד 1500 עד 2000 שקלים לדירה ל60 עד 70 קוב של שטח אחסון.

חשיבות העבודה מול חברה מקצועית ואמינה

בבחירת חברת אחסנה, חשוב מאוד לא לחשוב רק על החיסכון ועל למצוא את המחיר הזול ביותר, אלא לחפש חברה אמינה ומקצועית. חסכון כספי בטווח הקצר, עשוי להפוך לנטל כלכלי עקב נזקים שיגרמו לחפציכם, או במקרים חריגים, גניבתם.

לקריאה נוספת: טיפים לאריזה נכונה